دربند -اوسون - توچال 96.5.13
کد مطلب : 378
تاریخ : يكشنبه 5 شهريور 1396 - 05:06

برنامه : دربند -اوسون - توچال  96.5.13

 

 

 لیدر و راهنما : استاد تاجبخش

عکاس : مجید کشانی

همنوردان : 6 نفر

گزارش : امیرحسین پاکزاد 

 


                                  به نام خدا

مسير اوسون به توچال را بارها رفته بودم ولي اين بار هم میدانستم كه ليدر محترم آقاي تاجبخش ما را از راهي متفاوت خواهد برد.

استارت برنامه از ميدان دربند پاي مجسمه كوهنورد زده شد. از ميان رستورانها وکنار رودخانهً عبور كرديم تا به پس قلعه رسيديم. توضيحات حاجي آقا راجع به خانه هاي كاه گلي و غسالخانه و قبرستان قديمي آن هم شنيدني و خاطره انگيز بود.

 

 

بعد  از بند يخچال به دو راهي اول اوسون رسيديم، مسير سمت چپ را ادامه داده و وارد دره اوسون شديم . امامزاده ابراهيم با گنبد طلايي در پشت سرمان خودنمايي ميكرد، صبحانه را هتل اوسون صرف كرديم، در ادامه مسير بعد از گذر از کنارباغ زرتشتيها توقف كوتاهي در چشمه اوسون داشتيم، تا به دو راهي دوم اوسون رسيديم.

 

 

مسير سمت راست به پناهگاه شيرپلا و مسير سمت چپ  به ايستگاه ٥ ختم مي شود،مسير سمت راست را انتخاب كرده و پس از قبرارس وارد دره سمت چپ ميشويم . راهي متفاوت و بیراهه و خلوت در داخل دره ، کوهنوردان در روی یال در حال صعود دیده میشوند.

بالاخره بعد از طی شیب تند داخل دره قبل از پناهگاه اميري وارد مسير اصلي شيرپلا به توچال شديم وساعت 12 به پناهگاه امیری رسیدیم.

 

 

با 20 دقیقه استراحت در پناهگاه امیری مسیر را به طرف قله ادامه دادیم وساعت 14.20 روي قله بوديم.

پس از یکساعت استراحت و هم هوایی و دیدن دوستان قدیمی در روی قله به طرف تله كابين حركت كرديم و ناهار را در ساعت 17 در ايستگاه ٢ صرف كرديم .

 

سپس فرود را بطرف ایستگاه 1 ادامه دادیم و به ميني بوس که در ولنجک منتظر ما بود رسیدیم.

 

 

 

اين برنامه آخرین برنامه قبل از برنامه دماوند جهت آمادگي اعضا و حفظ ارتفاع اجرا شد.

 


منبع : گروه کوهنوردی پرسون - پنجره ای به کوهستان
لینک این مطلب : http://www.window2mountains.com/p378